Samsung A8 2018 ve A8 Plus 2018 Tasarım Ve Teknik ÖzellikMakale için ►
Mobilgim.com için ►
Sizce telefonlar nasıl?
Almak istermiydiniz?
Alırsanız sebebleri ne olurdu?
Samsung’un A serisi hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Yorum ve Görüşleriniz Bekliyoruz.

Tasarım

Samsung Galaxy A8 ve A8 Plus sonsuz Ekran teknolojisi ile gelmekte. Orta tuş kaldırılmış böylelikle daha küçük kasaya daha büyük ekran sığdırmakta. Karşılaştırma yapacak olursak Samsung A5 2017 5.2 inç ekrana sahip eninden (-0.8) daha kısa olmasına rağmen A8 5.6 inç ekranda geliyor. Bu da Fayda olarak Daha büyük Ekranı tek ele sığmasını sağlayacaktır. Aynı Şekilde A8+’yı karşılaştıracak olursak onun 6.0 inçlik ekranı ile 5.7 inçlik ekranı olan Samsung A7 2017 model telefondan en olarak sadece (-1.9mm) daha küçük. Sinematik Görüntülenmeye ile gelen yeni A8’ler sonsuz ekran teknolojisi ile 18.5:9 görüntüleme oranına sahipler.  Ekran Kasa oranı A8′ de %75.3 ve A8 Plus’ta 76.6% ortalama bir ekran kasa oranında. Metal kasası Simetrik ve ön ekran camı siyah olarak üretilmekte. Tarz sahibi renk seçenekleri ise ; Siyah, Altın, Orkide Grisi ve son olarak mavi.

Cihazın en beğendiğim özelliğinin bir tanesi Parmak izinin arka kameranın altına konumlandırılmış olması. Tabi bu benim düşüncem. Çoğu kullanıcı kameranın yanında olmasını daha ergonomik bulabilir. Ama Samsung bu durumda ısrarcı olup Samsung Galaxy S9′ da da aynı yerde olacağını düşünüyorum.

Kamera

Samsung, A8 ve A8 Plus’ın En çarpıcı ve bu güne kadar ilk kez uyguladığı ön kamera da Dual Kamera kullanması.  Evet İki kamera var. Bir tanesi 16 MP FF (F1.9) diğeri ise 8 MP (F1.9) Bu telefon ile ön kameradan selfi yaparken Note 8  gibi canlı odak yapabileceksiniz. Canlı odak nedir? Canlı odak; Fotoğrafınızın odağını dilediğiniz zaman değiştirebilir ya da alan derinliğini değiştirmek ve ya bulanıklığı değiştirebilirsiniz. Bu özellikleri fotoğrafı galeriye kaydettikten sonra bile yapabilirsiniz. Faydası ise Bir nesneyi ön plana çıkarmak, Mükemmel Portreler yakalamak canlı odak ile mükemmel kareler yakalayacaksınız.  Ayrıca yeni nesil Filtreler, stickerlar, Damgalar, Modlar ile fotoğraflarınıza eğlenceler ekleyin.

Ana Ön kamera : 16 MP, 1.0 ㎛, F1.9 (76° görüş alanı)

Mükemmel yakın çekimler için Tetra-cell teknolojisi* Düşük ışıkta bile parlak, net fotoğraflar
İkinci kamera ise: 8 MP 1.12 ㎛, F1.9 (85° görüş alanı)

Arka planın net ve keskin olması gereken durumlarda

* Düşük ışık ortamlarda (10 lux), 16 MP kamera ile çekilen fotoğraflar, 8 MP ile çekilmiş fotoğraflara göre 14% daha aydınlık ve %50 daha az karlanma yapar.

Arka Kamera’da da geliştirme var. Samsung Bir kez daha kendi ürettiği telefonlardan farklı olarak Arka kamera da 16 MP 1.12 ㎛ en önemli detayı diyafram aralığı  F1.7 kullanıyor. Böylelikle düşük ışıkta bile daha net resimleri instagram da görmeye başlayacağız.

Kamera kaydında ise vDIS (video dijital imge stabilizasyonu) teknolojisi ile sallanan veya titrek kamera çekimlerini düzeltiyor. Böylelikle videolar her seferinde daha kusursuz gözüyor.

Diğer Teknik Özellikler

Samsung A8 ve A8 plus IP68 sertifikası ile suya ve toza dayanıklıdır. Yağmurun altında kullanabilir, Yemek yaparken gelen çağrıya ellerimiz ıslak iken yanıtlayabiliriz.

Bixby, Akıllı asistanınız sayesinde hiç bir şeyi unutmayacaksınız. mekan ve durumlarınızı size uyarılar vererek hatıralacak. Vision özelliği ile her hangi bir metni çevirecek veya online alışveriş yapmanıza yardımcı olacak. En çok kullandığınız uygulamayı bixby sayesinde kısa yoldan bulacaksınız.

Sekiz çekirdek (exynos) 2.2 GHz ve 1.6 GHz olarak iki işlemci olarak gelmekte. 4 Gb Ram ve 32 Gb dahili hafızaya sahipler. Telefonlar 256 gb ‘a kadar arttırabilmek için Hafıza kart yuva girişi bulunmakta. Samsung A8 ‘de 3000mAh pile sahip ve A8 plus 3500mAh. Kimine göre bu pilin kapasitesi düşük olabilir. Birincisi ekran ve pil doğru orantılı ikincisi ise telefonlar artık hızlı şarj olabiliyorlar.

Apple, Iphone X’ ten sonra Samsung’ ta ekran kilidin de Yüz Tanıma özelliğini kullanmaya başladı. Aslında bu özelik yeni bir özellik değil. Samsung’un çok eski modellerinde bile yüz tanıma vardı.

Dual Messenger ile iki farkılı messenger hesabını kullanabiliyorsunuz. Bunun için indirmek istediğiniz uygulamanın üzerine gelip ikinci uygulamayı indir denemeniz yeterli. Destek verdiği diğer uygulamalar ise şöyle sıralayabiliriz. Facebook, WhatsApp Facebook Messenger, QQ Mobile, Wechat, Skype, Viber, Line, Blackberry Messenger, Telegram, Kakaotalk, Hike, ICQ, Yahoo Messenger, Zalo, Snapchat, Kik

Peki Gelelim son olarak Samsung Galaxy A8 ve Samsung Galaxy A8 plus’ın ilk çıkış fiyatının ne olacağına Samsung Galaxy A8 ‘in fiyatı 2899 tl

Nguồn: https://inkstitch.net

Xem thêm bài viết khác: https://inkstitch.net/cong-nghe

Views:
52
Article Tags:
Article Categories:
Công Nghệ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *